Kustume vanemlusprogrammi “IMELISED AASTAD”

Categories :
Lp Lapsevanem!

Uulu Lasteaiast on “IMELISTE AASTATE” programmis juba osalenud mitu peret. Mõned arvamused:

Ave Pärnaste: “Imelised aastad aitas/aitab mul mõista oma lapsi, et miks nad käituvad just nii nagu nad käituvad. Paremini mõista nende tundeid ja teha vahet “jonnil” ning “jonnil” ning kuidas paremini jagada oma aega nii, et kõik lapsed saaksid oma osa, seda oskust praktiseerin iga jumala päev. ”

Monika Kunder: “Lapse kasvatamine on elutöö ja võib teatud etapis vajada tuge väljaspoolt pere. Antud koolitus on küsimustele vastuste saamine.”

Uus “Imeliste aastate” grupp käib koos õhtuti, üks kord nädalas ja alustab kooskäimist juba 16.augusti õhtul ning veel on pakkuda kohta vaid 2 perele, kiirustage!

Programmis osalemine, toitlustus ja lastehoid on vanematele tasuta. Enne koolitust pakutakse õhtusööki ja lapsed saab samaks ajaks tuua Tahku Taresse hoida.

Meie vallalehe juulikuu numbris kirjutatakse täpsemalt: “…Vanemlusprogrammis „Imelised aastad“ keskendutakse eelkõige laste sotsiaalse ja emotsionaalse pädevuse edendamisele. Tegu on neljakuulise programmiga vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla. Programmi eesmärgiks on vanemlike oskuste suurendamine, vanema ja lapse suhte parandamine, laste enesekontrolli ja sotsiaalsete oskuste arendamine ning laste käitumisega seotud probleemide vähendamine või ennetamine.

Koolitustel vaadatakse videoklippe erinevatest suhtlemisolukordadest ning toimuvad arutelud ja grupitööd, kus kahe kogenud koolitaja käe all harjutatakse uusi oskusi. Õpitakse, kuidas kehtestada tõhusalt piire ja reegleid, kuidas last julgustada ja tunnustada, kuidas õpetada last tugevate tunnetega toime tulema, kuidas arendada last mängu abil, kuidas lahendada konflikte ning kuidas tulla toime stressiga…”

Minul on rõõm olla üks koolitajatest, abiks Merike Adele Mee.

Heade koostöösoovidega

Merike Angerjärv