Veebikoolitus 12.03.2022 “Kuidas rääkida lastele kriisiajast”

Categories :

12.03.2022 kell 10.00 – 12.00 TOIMUB KOOSTÖÖS TERVISE ARENGU INSTITUUDIGA TASUTA ERAKORRALINE VEEBISEMINAR TEEMAL

“Kuidas rääkida lastele kriisiajal toimuvast ja hoida ühiskonnas ühtsust?”

VEEBISEMINAR TOIMUB NII EESTI KUI KA VENE KEELES (SÜNKROONTÕLGE), ON KA EESTIKEELNE VIIPETÕLGE.

Seoses Ukraina sõjaga on terves ühiskonnas hetkel väga väljakutsuv ja muutlik aeg. See mõjutab otseselt meie kõigi vaimset tervis ja tulevikku. Inimestel on seoses olukorraga väga palju hirme, teadmatust ja ärevust. Ärge arvake, et lapsed seda ei taju.

MEIE KÕIGE KALLIM VARA ON MEIE LAPSED JA KÕIGE SUUREM ROLL TÄISKASVANUTENA ON HOIDA LASTE TURVATUNNET.

Koolivaheaeg on äsja läbi saanud ja selge on see, et lapsed hakkavad koolis maailmas toimuvaga kokku puutuma läbi kultuurilise aspekti ja täiskasvanute vaatenurga.

Veebiseminaril räägime täiskasvanu enesehoiust ning kuidas omakorda aidata laste vaimset tervist hoida. Nii koolis kui kodus.

REGISTREERU SIIN

KUTSUME SIND OSALEMA KAHETUNNISEL VEEBISEMINARIL, KUS SAAD TEADA:

• Kuidas hoida kriisiolukorras enda vaimset tervist?
  • Kuidas ennetada sõjahirmus tekkivat traumat?
  • Kuidas tegeleda sõjahirmust tekkinud mure või kriisiga?
  • Mida teha, kui ärevust ja hirmu tekitavad sündmused kipuvad taas meelde tulema?
  • Kuidas emotsioonidega toime tulla ja neid juhtida?
  • Kuidas hinnanguvabalt ja hukkamõistuta teise inimesega keerulistel teemadel rääkida?
  • Kuidas rääkida lastele sõjast ja tagada neile turvatunne?
  • Kuidas selgitada riikide tegusid, kuid mitte siduda neist otseselt rahvusega?
  • Kuidas hoida haridussüsteemis rahvana ühtsust, ilma et tekiks koolikiusamist, vaimset- või füüsilist vägivalda?
  • Milliseid soovitusi annab koolipsühholoog, et toetada lapsi ja õpetajaid koolis Ukraina kriisi valguses?
  • Kuidas luua ühtne ja kokkuhoidev hariduskeskkond/ühiskond, nii et Eestis elavad inimesed tunneksid ennast turvaliselt ning hoitult?

Veebiseminar salvestatakse ja selle järelvaatamine jääb kõigile kättesaadavaks.

Virtuaalse kohtumiseni juba sellel laupäeval!

Lilian Promet ja Kristi Jõeorg

Meaningful Talks OÜ