Menu

Meie tegemised 2020-21 õppeaastal

 

APRILL 2021

Kuu alguses tähistasid kõik rühmad LIHAVÕTTEPÜHI. Lapsed said urbitud ja munad said värvitud. Kuu keskpaigas pidasime maha vahva ÕUESÕPPEPÄEVA, kus kogu õppimine käis vabas õhus, lasteaia lähiümbruse loodusrikkusi silmas pidades. Kõik lapsed said uurida koduranna KALU. Mesimummid matkasid MERE äärde ja teekonnal toimus mäng ,,LOODUSPÜÜDJA jaht”. Lepatriinud ja Jaanimardikad MERISTERDASID puukoorest ja lehekesest laevukesed ning saatsid nad Ura JÕE kaudu nelja tuule poole.

MÄRTS 2021

Vanemate rühmad epoisid üllatasid 8.märtsil õpetajaid ja tüdrukuid LILLEDEGA. Luuletuste lugemine ja lemmikraamatute näitus olid teoksil EMAKEELE päeva paiku. Kevade märke käisid kõikide rühmade lapsed otsimas MATKADEL. Uuriti lindude talviseid askeldusi ja räägiti pesapunumisest. Kevadkülvina võeti ette kurkide, ubade jm aiasaaduste külvamine, lasteaia AKNALAUDADEST said kasvulavad. Mitmes rühmas tehti TEATRIT, uuriti vee maitseid ja arendati laste DIGIOSKUSI.

VEEBRUAR 2021

Jaanimardikate rühma poolt lavastatud fotoga “Lapse päästmine veekogust” võideti veebruaris Häirekeskuse poolt korraldatud FOTOKONKURSI “Lumest lumele 112” PEAAUHIND. Kaks vanemat rühma ühineisd taimekasvatuse projektiga “KURGISÕBRAD”. Palju muudki sai aknalauale kasvama pandud, nüüd põnevat ootamist küllaga – mis sealt välja kasvama hakkab. Peetud said SÕBRAPÄEV, vastlapäeva rõõme tõi lastele sõit HOBUVANKRIL. Eestimaa SÜNNIPÄEVA puhul lauldi ja tantsiti, erandiks seekord meie õpetajate endi poolt loodud REGILAUL, kuhu sisse on põimitud enamus koduvalla asulad, külad. 

  

JAANUAR 2021

Jõuluvana tõi igasse rühma uusi ROBOTEID (Tigu Qobo) ning lapsed on suure õhinaga nende tigude tegusid tundma õppinud. Uuel aastanumbril said lapsed nautida kõiki talverõõme. Väga põnevaks sai meie TALVETRALL, kus suusatati, kelgutati, mängiti lumehokit, visati täpsust ja tehti lumes vigurjooksu. Jaanuaris toitsime ja uurisime LINDE ning tehti ka mitmeid vahvaid METSAMATKU. Tegime KATSEID lume, jää ja veega, isegi tuppa sai ehitatud väikseid lumelinnu.

DETSEMBER 2020

Jõulukuule kohaselt kaunistati detsembris pühadeks kõik rühmaruumid, valmistati PIPARKOOKE ja jõulukaarte. Palju elevust tekitab iga-aastane vahva JÕULUVANA postkasti avamine. Jõuluvana pidas meeles kõiki meie suuri ja väikseid. Mitme rühma lapsed said osa vahvast PÄKAPIKU LATERNARETKEST Jõulumäel. KUUSED tõid jõululõhna ja rõõmu lasteaia tubadesse. Lepatriinude rühma lapsed ehtisid metsloomade rõõmustamiseks jõulupuuks ka ühe metsakuuse. Pedagoogid pidasid pühadevahelistel tööpäevadel maha 3-päevase asjaliku arendusseminari.

NOVEMBER 2020

Aasta pimedaim kuu algas HINGEDEPÄEVAGA, mil kõneldi teisele poole selle maailma piire rännanud lähedastest ning käidi õppekäigul kalmistule. ISADEGA koos seekord pidu pidada ei saanud, aga kingitused said meisterdatud kõikidele isadele. MARDIPÄEVAL olid omal moel kostümeeritud kõik suured ja väikesed. Erilise olukorra tõttu topelt-maskides suured mardid käisid kimbutamas ka vallamaja rahvast, ikka headel eesmärkidel. Kõige suuremad lapsed, Mesimummid, pühendasid oma aega “LUGEMISISU” vahvale programmile.

OKTOOBER 2020

Oktoober on Uulu Lasteaia SÜNNIPÄEVAKUU. Iga rühm pidas maha vahva sünnipäevatralli, lasteaed sai 16-aastaseks. Kollaste lehtede aega mahtus mitmeid LOODUSMATKU, lindude jälgimist, taimede uurimist, lehtede riisumist ning meisterdamist looduslikest materjalidest. Kaks vanemat rühma kogusid kultuurielamusi Pärnu Kontserdimajas LASTEETENDUSEL “Vahtramäe Emil”. Eraldi võeti ette tutvumine erinevate AMETITEGA. Oma käsi pandi külge koristustöödes, uudistamas käidi pesuruumis, jõusaalis, raamatukogus.

SEPTEMBER 2020

Septembris võtsid rühmad ette mitmeid ÕPPEKÄIKE loodusesse, korjati MARJU JA SEENI, uuriti puid ja põõsaid. Mesimummide rühma lapsed said PÄÄSTEAMETI töötajate abiga TULEST TARGEMAKS. Lepatriinud õppisid muuhulgas PRÜGI SOTREERIMIST. Jaanimardikad käisid tutvumas KODU- JA LEMMIKLOOMADEGA. Liblikad uurisid PUU- JA KÖÖGUVILJU. Väiksed Sipelgad kohanesid lasteaia ja õpetajatega.

Õppeaasta alguses toimusid ka personali ja lastevanemate koosolekud.

AUGUST 2020

Suvepuhkused on lõppemas ning ootame lapsi taas lasteaeda. Augusti esimeses pooles on avatud olnud 2 liitrühma. Tegutsetud on Lepatriinude ja Mesimummide rühmaruumides.

Uus, 2020-21, õppeaasta algab 01.septembril 2020.