Uulu lasteaed Meie tegemised 2023-24 õppeaastal

Meie tegemised 2023-24 õppeaastal

APRILL 2024

Naljakuu jooksul on paljud rühmad lähemalt uurinud veekogusid ja sealseid elanikke, konnad ja kalad on tuttavamaks saanud. Jätkunud on õppekäigud metsa, kooliaeda ja jõe äärde. Lähemat tutvust on tehtud koduloomade ja -lindudega. Uuritud mune, tehtud võid, proovitud järgi koduloomade häälitsusi. Ka teatri tegemist on mitmel moel harjutatud. Külas käis Tahkuranna LA-AK kooliteater etendusega  “Jussikese seitse sõpra”. 

 

 

 

 

 

 

MÄRTS 2024

Kevadkuu tõi kaasa aianduse aknalaual, linnuvaatlused ja kevadmatkad, katsed veega, loodusliku materjali korjamise kunstitöödeks. Emakeele päeval näidati kaaslastele oma koduseid lemmikraamatuid ja külastati taaskord Uulu raamatukogu. Punase Risti Pärnu seltsi sekretär Hiie Lainela käis vanema rühma lastele selgitamas esmaabi andmise põhitõdesid. Lapsed said teada, millised tegevused võivad tekitada füüsilist traumat ja kuidas käituda olukorras, kui keegi on saanud viga. Enne lihavõttepühi oli lastel põnev mänguhommik, kus lapsed liikusid lasteaia erinevates rühmades ringi ja igas rühmaruumis ootas ees vahva tegevuspesa.

 

 

 

 

 

 

VEEBRUAR 2024

Külmal küünlakuul tutvuti jäähoki- ja iluuiskudega, lapsed said suusad alla, käidi metsaretkedel. Eesti kirjanduse päeval külastasid vanemad rühmad Uulu raamatukogu. Toreda traditsioonina nautisid vastlapäeva puhul kõik meie lasteaia rühmad hobusega sõitu. Lisaks said lapsed hobusele süüa anda, julgemad tegid ka pai ja istusid selle suursuguse looma selga. Meisterdati nööpidest vurrid ja avastati, et vurri käima panek on parajalt keerukas tegevus. Sportlik „Vastlatrall” peeti ilmaolude tõttu seekord suures saalis. Sõbrapäev oli lasteaias täis siginat-saginat. Ühiselt tantsiti, kingiti vastastikku sõbrakaarte, söödi maitsvat kooki ning seejärel mängiti teineteise seltsis. Põrnikad pidasid maha uhke sõbrapäeva disko. 


JAANUAR 2024

Lasteaias Jaanuarikuus rõõmustas lapsi tõeline talv ja lumemöll. Mürati lumes, nauditi talverõõme, kelgutati, õpiti tundma meil talvituvaid linde, meisterdati lindudele rasvapalle ja endal silmarõõmuks jäälaternaid. Matkati lumerohkesse metsa loomadele süüa viima. Külas käis Tallinna Lasteteater Lepatriinu  etendusega „Kass kes kõndis omapead“.